Aşağı Emirler Köyü Web Sitesi  
   
Tarihçe Gelenekler Görenekler Geçim Kaynakları Arazi İklim Soyadlar Lakaplar Meslekler Köy Vakfı Köye Ulaşım Köyden Fotolar Emirdede Türbesi
 

Köye Ulaşım

Köy Haritası

Köye aynı zamanda Esenboğa Havaalanı yolu (Protokol Yolu) olan Ankara - Çubuk kara yolu üzerinden gidilmektedir. Havaalanı kavşağına gelindiğinde tünele girilmeden, tünelin üstündeki kavşaktan sola, Çubuk istikametine dönülmelidir. Yaklaşık 20 km. sonra da Şabanözü kavşağından sağa, yani Şabanözü istikametine sapılmalı ve herhangi bir yere dönmeden yine takribi 20 km. kadar gidilmelidir. Köy levhası küçük bir köprünün hemen bitiminde, yolun sağ tarafındadır ve süratli gidilirse fark edilemeyebilir.

Köyün Ankara'ya uzaklığı 70 km. kadardır ve normal seyirle 1 saat içinde köye ulaşılabilir. Şabanözü kavşağından sonra yol üzerinde benzinlik veya mola verilecek herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Köyün yolu tehlike arz etmeyen, tek şeritli stabilize asfalttır. Düzgün bir yoldur ancak köy sapağına yakın yerdeki keskin iki viraja dikkat edilmesi tavsiye edilir.  

Hususi otonuz yoksa, Dışkapı semtinden en geç her 15 dakikada bir geçen Çubuk otobüslerine binebilir ve Çubuk'tan sonra dilerseniz taksi tutarak köye ulaşabilirsiniz.

Vakfımızın Adresi: Atmca Sokak No: 4/6 Dışkapı / ANKARA
Telefon: 0312 311 43 67